Konečne som schopný poďakovať.

Autor: Vladimír Hrach | 9.9.2019 o 22:09 | (upravené 9.9.2019 o 23:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  634x

Nedávno mi dcéra napísala: Ahoj oco.precitala som si tvoj blog a neviem co mam povedat.snad teda len to aby si bol stastny a bral toto ako prilezitost na osobny rast a vsetko bude dobre ;)

Po štyridsiatke som si uvedomil, že než so svojimi rovesníkmi, lepšie sa mi pracuje a zabáva s mladšími. A hoci som ochotný a pripravený sa od nich čokoľvek naučiť, toto mi to vyrazilo dych. Bola to maturita vo dvoch vetách.

Konečne som pochopil, prečo mi aj po „prijatí a odpustení“, to všetko okolo podvádzania a potom ešte aj pobyt tej „mrchy“ u mňa, stále spôsobuje problémy.

Bývalka ma proste postavila pred hotovú vec a prinútila ma, aby som od základu zmenil svoj život. Ale nielen v tom, že budem musieť žiť a pracovať v inom režime. Ja si už ani nebudem môcť myslieť a cítiť mnohé z toho, čo som si myslel a cítil ešte donedávna.

To nie je reštart. Je to inštalácia nového operačného systému. Už nebudú známe ikony na pracovnej ploche a ani zaužívané rozmiestnenie priečinkov, už nebudú ovládače na starú tlačiareň. Som nútený odviezť tie dôverne známe, ale od teraz už nepoužiteľné veci, na zberný dvor k ostatným haraburdám.

Komu by to bolo príjemné? Kto by sa nebránil? Veď doteraz všetko fungovalo!

A dostal som aj čosi ďalšie. Nie tak radikálne, ale o to príjemnejšie. Konečne ma vypriahla z tej káry na ktorej sedela a čakala, čo zaujímavé a zábavné jej môžem ponúknuť. Chápem, už som nebol taký dobrý ťahúň ako pred tým. Ten, ktorého teraz zapriahla, je od nej o 8 rokov mladší, takže s ním môže ísť aj na dostihy. Ja som už mimo tejto kategórie a bez nádeje na medailové umiestnenie. Určite nie s týmto jazdcom.

Pre mňa tu zostal, okrem nej, takmer celý svet. Budem bez postroja, čo ma už na viacerých miestach tlačil, bez káry, čo mi už bola priťažká a bez ciest, po ktorých sa mi už nechcelo kráčať.

Ďakujem. A ďakujem aj tak, hoci som jej nestál ani za to, aby mi dala šancu na čestnú kapituláciu. Urobila to ako nepriateľský, zamaskovaný záškodník, ktorý sa ku mne v spánku priplazil a vyhodil všetko do vzduchu. Viem, bojuje o svoj život a myslí si, že v tom boji je dovolené všetko. Ja mám iný názor, ale i tak jej ďakujem.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Cynická obluda

Nesmejte sa Dankovi!

Prosím, prestaňte sa posmievať životnému plánu Andreja Danka, lebo si čo ak si to rozmyslí?


Už ste čítali?