Prečo to všetko bolo?

Autor: Vladimír Hrach | 12.9.2019 o 11:24 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  480x

Prečo sa človek rozhodne verejne prezentovať svoj názor? A v mojom prípade v tom zájde až tak ďaleko, že možno naplní skutkovú podstatu paragrafu 49., odst.1., písm. a), zákona 372/1990 Zb.

Osobne nepoznám žiadneho blogera, takže som sa nepýtal. A do hlavy nikomu nevidím, preto som na to zostal sám a skúsim si odpovedať. A ako správny exhibicionista, ktorý je vo väčšej či v menšej miere v každom, kto sa Vám vnucuje na monitor či displej, urobím to verejne.

Mám jednu poľahčujúcu okolnosť v tom, že prv než Vám, ako spieva Lucie, začnem „valit šrouby do hlavy“, musíte si na mňa kliknúť. Potom je to už len Vás, či to so mnou vzdáte po pár vetách, či to dočítate a aké to vo Vás vzbudí pocity. Môžu byť od brutálne negatívnych až po nadšene pozitívne, ale najhoršie mi pripadajú tie žiadne. Ľahostajnosť. Tu, i hocikde inde.

Môj blog ma čakal už nejaký čas. Prázdny. Pokiaľ ide o mňa, potrebujem na písanie emócie. Tých mám síce v sebe dosť, no v bežnom stave boli to ako zabudnuté jazierko v lese bez chodníkov. Ak mám vykonať čin „odhaľovanie sa na verejnosti“, potrebujem byť ako polievka v hrnci na sporáku tesne pred vykypením. V poslednej dobe som pri tomto sporáku šetril palivom.

Tak som hľadal a nenachádzal až do vtedy, kým si to našlo mňa. A vyváľal som sa v tom ako diviak v bahnisku. Iste som sa neubránil tendenčnému výkladu, ale písanie o vlastných emóciách bude vždy len subjektívnou prezentáciou a čitateľ to môže vnímať len tak, aké je jeho vlastné mentálne nastavenie. To, čo je pre niekoho perfektné, je pre iného perverzné. Ale to už definoval Protágoras pred zhruba 2500 rokmi.

Som smiešny, detinský, patetický, ješitný, sprostý? Viem, že pre niekoho určite áno, ale či mi veríte alebo nie, nechcel som nikomu ublížiť. Ja Vás len sprevádzam na exkurzii v mojej hlave a exponáty sú síce pre mňa cenné, no pre Vás majú len takú hodnotu, ktorú im Vy sami prisúdite.

Tak či onak, vážim si Váš záujem. Dúfam, že to nebolo len na spôsob reality show a prečítate si ma aj na budúce.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Michala Havrana

Ponúkajú nám politické programy pre 17. storočie (píše Michal Havran)

Kto a kedy začne pracovať na premene bývalej zakríknutej hornouhorskej provincie na modernú krajinu?

Cynická obluda

Nesmejte sa Dankovi!

Prosím, prestaňte sa posmievať životnému plánu Andreja Danka, lebo si čo ak si to rozmyslí?


Už ste čítali?