Pokuta mi prospela.

Autor: Vladimír Hrach | 18.7.2020 o 17:09 | Karma článku: 3,40 | Prečítané:  1157x

Tento týždeň sa mi neobvyklým spôsobom pripomenulo tvrdenie, aké škodlivé je, držať sa rád svojho ega. 

Mať pocit pohodlia a bezpečia vo vnútri hraníc, ktoré si vytvorila moja myseľ, býva často príjemné, no rovnako často, aj škodlivé. V mojom prípade to bola „iba“ suma 295 €, ako pokuta od nemeckých policajtov, lebo som deň pred tým nedokázal prekročiť hranicu svojej komfortnej zóny a neposlúchol svoj vnútorný hlas.

Držať sa svojich presvedčení, svojich názorov, držať sa pevne všetkého o čom sa domnievame, že je správne a cenné, býva veľmi často pozitívne posudzované, no ja mám pocit, akoby ma niečo okrádalo o slobodu. A niekedy aj o peniaze.

Je to ako v tom príbehu o Krovákoch, paviánovi a hľadaní vody vo vyprahnutej Južnej Afrike.

V dutine stromu s otvorom len tak malým, aby sa tam zmestila paviánova laba, sa umiestnia chutné orechy. Opica príde, zoberie orechy, ale zovretú päsť nedokáže vytiahnuť von. Veľmi ich chce, takže ich nedokáže nechať tam a tak je uväznená. Ale príde smäd a sebazáchovný pud, takže nakoniec ich predsa len pustí a uteká nájsť vodu. A Krováci majú spoľahlivého sprievodcu.

Ak v nejakom spore urputne presadzujem svoju pravdu a svoj názor, dobrovoľne tak odmietam prejsť za hranicu, ktorú mi určilo moje ego. Nemám tak šancu prežiť niečo, čo by mohlo dať šancu na čokoľvek. Sedím si vo svojej cele a odmietam vidieť otvorené dvere.

Ak som neochvejne presvedčený, že moja viera je tá jediná správna, bez odporu si nechávam navliecť zvieraciu kazajku na svoju dušu. Odsúdil som svojho ducha na doživotný pobyt v jedinej miestnosti z celého Vesmíru.

Pustiť sa niečoho, čo držíme, čo veľmi chceme, na čom nám veľmi záleží, odštartuje sériu zázrakov. Energie, ktoré držia pokope naše telo a vlastne celý Vesmír, začnú prúdiť nečakaným smerom a neobvyklými miestami a náš svet sa stane slobodnejším a príjemnejším.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONÓMIA ĽUDSKOU REČOU

Lacnejšie tovary a bývanie? Šesť najčastejších mýtov o socializme

Z priemernej mzdy si dnes kúpite násobne viac.


Už ste čítali?