Tantra

Autor: Vladimír Hrach | 22.11.2020 o 17:48 | Karma článku: 2,43 | Prečítané:  295x

Pred nejakým časom, keď sa skončila moja práca na jednom projekte v Nórsku, som si takmer rok užíval realizáciu mojej túžby stať sa terapeutom.

Znie to asi nadsadene, ale chcel som vrátiť Vesmíru dlh, ktorý som cítil, keď ma pani Svetlana zbavila chronických bolestí krížov, hoci snaha lekárov o to isté, bola dlhý čas neúspešná.

Ak sa zbavíte zdravotného problému s pomocou alternatívnej medicíny, tak pre dlhodobý účinok musí nasledovať aj zmena spôsobu života. Tak som to urobil. Na štúdium fyzioterapie som sa vo viacerých ohľadoch necítil, takže som začal základným masérskym kurzom. Potom nasledovalo Shiatsu, klasická Thajská masáž, kinesiotaping, Dornova a Breussova masáž a niečo z chyropraxie.

Ale život prináša mnohé prekvapenia, takže túžba zostala zatiaľ len túžbou ... Ale záujem trvá. Takže nasleduje aróma terapia, esenciálne oleje a obrovský priestor Ajurvédy. A Tantra.

Myslím, že všetko k čomu sa dokážeme postaviť s otvorenou mysľou a bez predsudkov, nám pootvára dvere k mnohým ďalším vedomostiam a skúsenostiam. Náš život je krajší, úplnejší a hlavne, blaženejší. Tantrická masáž či rovnako často používané spojenie – tantrický sex, je ďalší svet na mojej ceste. Tantra, ako náboženská odnož Budhizmu, túto cestu považuje za nelegitímnu, ale cesta k duchovnu, či k hľadaniu Boha, môže byť aj táto.

Ideálne je, ak ju môžete hľadať s milujúcim partnerom či partnerkou, pred ktorým máte dosť odvahy a chute zdieľať hlbokú intimitu. Láska je najmocnejšia sila vo vesmíre, ale pokiaľ takého človeka vo svojej blízkosti nemáte, čo je aj môj prípad, stačí láska univerzálna. A poslušná myseľ, ktorá dáva všetkému významy.

Energia, ktorú pri tantrickej masáži dostávam, alebo dávam, je chvíľami silná ako z generátora v elektrárni a chvíľami tak nežná, ako šumenie listov v letnom vánku. Dlane kĺžu po pokožke, plynulo prechádzajú každým ohybom, vypuklinou či priehlbinou na tele a cez ruky prúdi úcta, zbožňovanie, láska a snaha odovzdať toto všetko druhému človeku. K tomu hudba, sviečky, vôňa. V jednu chvíľu môžem byť len sekundu pred orgazmom, s napätým telom, rozbúšeným srdcom a zastaveným dychom. A v druhej chvíli sa môžem vznášať ako motýľ na lúke plnej kvetov.

A pocit, že teraz, v tomto momente, ma navštívilo šťastie a vstupuje do mňa každým pórom kože a plní srdce, čakry, celé telo. Pocit, že teraz, v tomto momente, som celý svet iba ja.

V každom z nás drieme, alebo spí tvrdým spánkom, Kundalíni. Energia s dvoma prúdmi reprezentujúca mužskú a ženskú podstatu. A ak ju dokážeme prebudiť tak, aby začala prúdiť od koreňovej čakry smerom hore, k čakre korunnej, dostaneme všetko. Doslova, všetko ...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Juhoafrický kmeň môže uniknúť imunite

Protilátky nezneutralizovali vírus dostatočne.

Komentár Zuzany Kepplovej

Keď Fico varuje pred komunistickými maniermi

Fico sa snaží, aby jeho sympatizanti udalostiam rozumeli čo najmenej.


Už ste čítali?